Sieci Współpracy i Samokształcenia:

1. Sieć Współpracy i Samokształcenia dyrektorów szkół, placówek oświatowych -koordynator Adriana Ciupka.
  2. Siec Współpracy i Samokształcenia nauczycieli wspierających rozwój kompetencji czytelniczych uczniów -koordynator Dorota Szmidt
  3. Sieć Współpracy i Samokształcenia liderów wspierania uzdolnień - koordynator Wiesław Ksenycz
  4. Sieć Współpracy i Samokształcenia pedagogów i psychologów szkolnych -koordynator Renata Czapczyńska
  5. Sieć Współpracy i Samokształcenia pedagogów specjalnych - koordynator Justyna Marszałek i Beata Błażewicz-Sip

Sieć to przestrzeń, to system umożliwiający wymianę doświadczeń między uczestnikami, nawiązanie kontaktów współpracy pomiędzy szkołami, tworzenie nowych rozwiązań na potrzeby placówek oświatowych, poszerzenie kompetencji zawodowych i osobistych uczestników, upowszechnianie dobrych praktyk oraz merytoryczne i metodyczne wsparcie przez ekspertów.

Sieć ułatwia dochodzenie do oczekiwanych rezultatów w sposób długofalowy, systematyczny, oparty na zaufaniu, na wzajemności oraz będący procesem niehierarchicznym. To szansa na zespołową i efektywną pracę.

Spotkania będą miały charakter praktyczny, w formie warsztatów, wymiany doświadczeń i upowszechniania dobrych praktyk, szkoleń z ekspertem zewnętrznym.

Zapisy na podstawie formularza zgłoszeniowego.

SIEĆ WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA NAUCZYCIELI WSPIERAJĄCYCH ROZWÓJ KOMPETENCJI CZYTELNICZYCH

ROK 2019/2020

Mój głos w dyskusji - o edukacji włączającej w bibliotece szkolnej.

ROK 2018/2019

Sprawdzone sposoby pracy z uczniem i grupą w zakresie nauki czytania ze zrozumieniem.

załącznik 1: Z banku dobrych praktyk.

załacznik 2: Instrukcja gry "Adam Cisowski był...".

załacznik 3: Karta obserwacji A.Cisowski.

ROK 2017/2018

Neurodydaktyka a inspirowanie i upowszechnianie czytelnictwa przy współpracy ze specjalistą Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Polkowicach Renatą Czapczyńską.

Czytelnictwo według nowej podstawy programowej.

ROK 2016/2017

Scenariusz zajęć czytelniczych: Znamy film, a jak to było w książce? - zajęcia czytelnicze w oparciu o utwór C.S. Lewisa pt."Opowieści z Narnii. Książe Kaspian".

załaczniki: Z banku dobrych praktyk...

Bank dobrych praktyk - wymiana doświadczeń uczestników sieci.

SIEĆ WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA DYREKTORÓW SZKÓŁ, PRZEDSZKOLI I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

ROK 2018/2019

Opracowanie merytoryczne na temat zmiany w prawie oświatowym w roku szkolnym 2018/2019.

ROK 2017/2018

Prawne i emocjonalne konsekwencje decyzji dyrektora związane ze zmianami organizacyjnymi w szkołach i placówkach oświatowych przy współpracy ze specjalistą Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Polkowicach Jolantą Wdowiak-Konkolską.

Kształcenie specjalne i pomoc psychologiczno-pedagogiczna w obliczu zmian przy współpracy ze specjalistą Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Polkowicach Renatą Czapczyńską.

ROK 2016/2017

Przywództwo edukacyjne w szkole i przedszkolu - miedzy teorią a praktyką. Czy każdy dyrektor szkoły i przedszkola może być przywódcą?

ROK 2015/2016

Strategia radzenia sobie przez dyrektorów z trudnymi zachowaniami nauczycieli.

LOKALNA SIEĆ WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA NAUCZYCIELI

ROK 2019/2020

Rozwijanie kompetencji miękkich nauczycieli.

ROK 2018/2019

Zachowania presuicydalne (przedsamobójcze) i suicydalne (samobójcze) przy współpracy ze specjalistą Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Polkowicach Jolantą Wdowiak-Konkolską.

ROK 2017/2018

Wykorzystanie oprogramowania Prezi w pracy nauczyciela - przy współpracy z doradcą metodycznym z zakresu informatyki Adrianą Ciupka.

ROK 2016/2017

Neurodydaktyki w procesie uczenia się i nauczania.

Bank dobrych praktyk: Od silnika do kół... scenariusz lekcji przygotowany przez uczestnika sieci.